Koło Miłośników Fantasy i Gier RPG

     Koło Gier i RPG powstało w 2009 roku. Początkowo opiekunem koła byłem ja, czyli Goluch Sławomir.

W roku 2013 dołączył Tomasz Teodorowicz.

Koło Gier i RPG ma następujące cele:

1. Popularyzacja gier: logicznych, planszowych, karcianych oraz fabularnych wśród wychowanków MOW,

2. Ukazanie wychowankom zalet gier logicznych, planszowych, karcianych oraz fabularnych,

3. Rozpowszechnianie gier logicznych, planszowych, karcianych oraz fabularnych jako twórczej formy spędzania wolnego czasu.

     Realizacja celów Koła umożliwi rozwinięcie zainteresowań wychowanków, ich integrację (a co za tym idzie ? socjalizację) ze środowiskiem młodzieży o podobnych zainteresowaniach. Poprzez udział w zajęciach uczniowie nauczą się aktywnie wykorzystywać czas wolny w sposób akceptowalny społecznie, wykształcą w sobie nawyk pracy zespołowej, konstruktywnego rozwiązywania problemów oraz radzenia sobie z porażkami.

     Z inicjatywy Koła Gier i RPG organizowane były jak dotąd następujące imprezy:

1. Wyjazd do Krakowa na Indywidualne Mistrzostwa Polski w grze VETO SGK,

2. Wyjazd do Lublina na Mistrzostwa Lubelsczyzny w grze VETO SGK,

3. I i II Ogólnopolskie Mistrzostwa MOW w Grach Logicznych w kategorii: Abalone (wspólpraca wraz z MOW w Kuźni Raciborskiej),

4. Wyjazdy na konwenty fantastyki: Mantikora w Lubartowie oraz Falkon w Lublinie.

     W ramach działalności Koła organizowane są także cotygodniowe wyjścia do Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach, podczas których wychowankowie - członkowie Koła biorą udział w spotkaniach planszówkowych, organizowanych przez Puławski Półświatek Fantastyczny.

     W grudniu 2014 Koło Gier i RPG podlegające pod MOW w Puławach wzięło udział w akcji "Secret Santa" organizowanej przez Wydawnictwo REBEL. Dzięki tej akcji zyskaliśmy od tajemniczych sponsorów wiele ciekawych gier, za co w imieniu opiekunów i wychowanków - członków Koła ogromnie dziękujemy.

Nasi sponsorzy: Wydawnictwo REBEL i Wydawnictwo PORTAL. 

 

     Podczas spotkań Koła wychowankowie uczestniczą w sesjach Gier RPG, których akcja umiejscowiona jest w systemach:

- Forgotten Realms,
- Grernight,
- Midnight,
- Dragonlance,
- Grey hawk,
- Ravenloft,
- Deadlands.

     Uczniowie grają także w gry planszowe:
- Talisman: Magia i Miecz,
- Świat Dysku,
- Gra o Tron,
     a także w gry karciane:
- - Kamień Gromu,
- Lis Pustyni,
- Teomachia,
- Wiedźmin,
- VETO S.G.K.

     VETO S.G.K. - Veto Szlachecka Gra Karciana - kolekcjonerska, której realia odbywają się w wieku XVII, w czasach wojen, Liberum Veto i wolnej elekcji. W grze każda z dwóch frakcji - graczy próbuje osadzić na tronie Królestwa Polskiego swego Elekta, wykorzystując do tego pojedynki, agitację i wszelkiego rodzaju intrygi.  

     Opiekunem koła jest pan Sławomir Goluch.

 

     W dniach 25 - 26. 10. 2014 w Lubartowskim Ośrodku Kultury w Lubartowie odbył się IX Ogólnopolski Konwent Fantastyki "MANTIKORA".

     Była to dwudniowa impreza utrzymana w klimatach magicznych, w trakcie której odbyło się wiele wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i kulturą alternatywną, a wśród nich:

- prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne;

- konkursy, warsztaty, pokazy;

- wszelkiego rodzaju gry: komputerowe, konsolowe, planszowe, karciane, bitewne i rpg;

a także:

- pokaz iluzji Błażeja Święszkowskiego

- przegląd zespołów muzyki alternatywnej (między innymi Fat Thursday z Rzeszowa) 

     Jednodniowy wyjazd na konwent został zorganizowany w ramach działalności Koła Gier i RPG. Udział w konwencie wzięli nasi wychowankowie: Bartłomiej Górecki, Damian Zienkiewicz, Adam Tomaszewski i Rafał Przybyłkowski. 

 

 

 

     W dniach 7 - 10. 11. 2014 w halach Targów Lubelskich w Lublinie odbył się organizowany przez Cytadelę Syriusza XIV Festiwal Fantastyki "FALKON" - interdyscyplinarny festiwal poświęcony kulturze inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką.

     Była to czterodniowa impreza, w trakcie której odbyło się ponad 600 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i kulturą alternatywną, a wśród nich:

- spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami;

- prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne podzielone na bloki tematyczne: literacki, popularno-naukowy, popkulturowy, sci-fi, gry fabularne i varia;

- konkursy, warsztaty, pokazy, koncerty, projekcje filmów, wystawy fotografii;

- wszelkiego rodzaju gry: komputerowe, konsolowe, planszowe, karciane, bitewne, rpg i larp;

- kilkadziesiąt stoisk handlowych, informacyjnych i programowych;

- branżowe turnieje konkursy i nagrody: Drużynowe Mistrzostwa Gier Planszowych, NERD ? konkurs dla Graczy, Larpy Najwyższych Lotów, Falkon Arena i Liga Bohaterów, Konkurs Odlotowych Strojów Kosplay, Gala Nagrody Literackiej Nautilus.

Na tegorocznym Falkonie odbyły się także mistrzostwa w gry Heartstone oraz League of Legends.

     W Festiwalu wzięło udział 7000 fanów fantastyki, w tym wychowankowie naszego Ośrodka. Czterodniowy wyjzad na festiwal został zorganizowany w ramach działalności Koła Gier i RPG. Udział w konwencie wzięli wychowankowie: Bartek Górecki, Adam Tomaszewski, Hubert Kobyliński oraz Rafał Przybyłkowski.